Kolikrát se ptám, zda se ley lines a geometrické souvislosti dodržují i v dnešní architektuře. Na první pohled by se zdálo, že ne, avšak opak je pravdou. Poznal jsem to, když jsem si zakreslil polohy všech letišť v Praze a okolí. Na území hlavního města Prahy se letiště nalézají v těchto lokalitách: Ruzyně (mezinárodní letiště, největší v ČR), Kbely (vojenské letiště) a poblíž něho Letňany (aeroclub) a Točná (sportovní letiště na jihu Prahy. Již na první pohled je vidět, že tyto místa mezi sebou vytvoří pěkný rovnostrannný trojúhelník se středem v centru Prahy. Avšak to není vše.

Pokud bychom tento trojúhelník překlopily podél osy Ruzyně - Kbely, Letňany, dostaneme se k Vodochodům a Odolene Vodě, kde se nachází Aero, letecká továrna včetně zkušebního letiště.

Pokud  to samé učiníme podél osy Ruzyně - Točná, dostaneme se k Bubovicím, kde se nalézá další sportovní letiště. Nyní zjistíme, že jako kdyby nám tam scházel jeden bod do dalšího, dvakrát většího trojúhelníku. Ten by se mněl nalézat u Říčan, kde žádné letiště není. Ovšem, jak jsem se dozvěděl z několika nezávislých zdrojů, tak se prý kdysi uvažovalo mezi Kolovratami a Říčany, že by zde mohlo být druhé letiště pro Prahu, ale nakonec z toho sešlo, protože na to nebyly peníze. Takže trojúhelník by se nám takto uzavřel.

Takovému to trojúhelníku se říká trojúhelník složený. Ten má však mimořádný význam i v hermetice, kde vyjadřuje celkovou trojnost - symbol plození - jako jednotu Bytí - Jež se uskutečňuje vnitřní čtverností. Další je jeho silná podobnost s tzv. Božím okem

 

Anglické agrosymboly skládající se se složených trojúhelníků

Fotografie:

 zdroj

.www.cropcircleconnector.com

www.cropcircleresearch.com