Poslední doba se mi začíná velice líbit, neboť opět se nám byla připomenuta ta velice pěkná atmosféra devadesátých let, kdy se to všude záhadami jen hemžilo.  Dodnes totiž rád vzpomínám na na ty legendární Nedělní rána s Eduardem Hrubešem, kde byla pravidelná rubrika s českými ufology. Byl jsem pak velice smutný, když  z nepochopitelných důvodů byla tato rubrika tenkrát ukončena a Nedělní rána jsem od té doby už nesledoval.

    A o deset let později se v televizních zpravodajstvích opět často objevují zprávy že záhady jsou každodenní realitou. Začalo to již v létě, když se v červenci  na teletextu ČT v rubrice "věda a technika" objevila zpráva o oslavách havárie UFO u Roswellu a později byla v televizi  odvysílána  reportáž  tajemných kruzích v obilí, které naše obilné lány ozdobují již desátou sezónu. O týden později se tam objevila zpráva o záhadném kráteru u Brušperku (O obou jevech jsem se zmínil tady ve speciálním článku o kruzích v obilí v roce 2003) Pak se dokonce začalo v televizi hodně diskutovat o UFO nad Lipnem i přesto, že objekt byl identifikován, ale jak v reportáži bylo správně připomenuto, ve skutečnosti se deset procent všech hlášení nikdy nepodaří identifikovat i přes to, že o případu máme dostatek informací.  Opravdová lahůdka se však dostavila na samotném přelomu léta a podzimu, kdy naši vlast  navštívil snad nejslavnější záhadolog na světě pan Erich von Däniken, autor asi třiceti bestsellerů, které jsou čtenáři přímo hltány po celém světě.zpráva   na www.ceskenoviny.cz Byl s ním i dokonce rozhovor v televizi a jeho autogramiádu navštívilo v Luxoru stovky čtenářů. 

Zde je živá diskuse s Erichem von Dänikenem   na cestovani.idnes.cz 

   Kromě toho se opět živě debatuje o životě mimo Zemi a to v souvislosti ze zánikem sondy Galileo v atmosféře Jupiteru, aby náhodou nekontaminovala pozemskými bakteriemi pro život nadějné Jupiterovy  měsíce Europa, Ganimed nebo Kalisto.

   Musíme jen doufat, že tento rozjetý vlak se opět nezastaví, ale že bude nadále zrychlovat, dokud se nedostane do cílové stanice, kde nás bude čekat finální poznání, že ve vesmíru nejsme sami.  Ovšem to lidstvo bude na počátku úplně nové cesty...